Uspořádání datových sálů

Správné uspořádání Vašeho datového centra zajistí Vaši spokojenost s bezpečností, spotřebou energie, dostupností všech technologií a tak dále. Přečtěte si základní charakteristiky nebo vše konzultujte s našimi odborníky. Pro tato řešení máme širokou nabídku kvalitních produktů.

Chlazení nad rozvaděči

Unikátní systém chlazení umístěný přímo nad IT rozvaděči poskytuje provozovateli datového centra maximální využití prostoru místnosti.

Uzavřený modulární systém

Uzavřená modulární architektura poskytuje maximální možnou flexibilitu pří dlouhodobém rozvoji datového centra. Modulární systémy je možné nastavit přesně podle vašich potřeb.

Uzavřená studená ulička

Řešením uzavřené uličky bývá nasazeno v řešeních s vysokou tepelnou náročností, kde studený vzduch je směřován přímo k rozvaděčům.

Horká / studená ulička

Systém horkých / studených uliček je považován jako „standard" pro datová centra. Rozvaděče jsou orientovány čely k sobě, přičemž studený vzduch je dodáván přes perforované díly ve zvýšené dvojité podlaze.

Uzavřená horká ulička

V případech, kdy chybí zdvojená podlaha pro distribuci klimatizovaného vzduchu nebo rozměry místnosti nepodporují rozmístnění v provedení uzavřená studená ulička je nejlepším řešením použít CONTEG uzavřenou horkou uličku.

Chlazení z podlahy

Toto řešení optimalizuje využití studeného vzduchu pomocí jeho transportu z dvojité podlahy k instalovaným zařízením. Deflektor, který se nachází ve spodní části rozvaděče směruje studený vzduch do přední části rozvaděče.

Chlazení ze sálu

Tento systém chlazení je řešením požadavku na oddělení horkého vzduchu od místnosti za použití vertikálního „komínu" na vrchním krytu rozvaděče, který odvádí  horký vzduch přímo do horkého prostoru ve dvojitém stropu.